Kasko Sigortası Yaptırmak için 10 Sebep?

Araç sahibi olanlar için trafik sigortası zorunluyken kasko sigortası isteğe bağlı yapılmaktadır. Bu nedenle birçok kişi kasko sigortası yaptırmaktan kaçınıyor. Peki, kasko sigorta poliçesini yaptırmazsanız başınıza hangi felâketlerin geleceğini biliyor musunuz? Ya da ne gibi felaketlerden korunacağını biliyor musunuz? Biz de, bu nedenleri maddeler halinde haberimizin devamında sizler için toparladık.

  1. Trafik sigortası aracınızın başına gelebilecek risklere karşı koruma sağlamaz. İsteğe bağlı yaptırılan kasko, trafik sigortasının kapsamı dışında kalan pek çok teminatı da içeriyor.
  2. Aracınız çalınabilir, yanabilir, çevresel faktörler nedeniyle zarar görebilir. Aracınızı tüm bu risklere karşı sigortalayabilirsiniz.
  3. Kasko poliçenize ihtiyaç duyduğunuz teminatları ekleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan teminatları satın almanız, ödeyeceğiniz sigorta fiyatını olumlu etkiler.
  4. Hasar durumunda sigorta şirketinizin çağrı merkezini arayarak 7/24 destek alabilirsiniz ve ve ikame araç verilerek yolunuza devam edebilirsiniz.
  5. Eğer ki bankadan kredi çekerek araba almışsanız, mutlaka kasko yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Kredi ödüyorken bir de kazanın zararlarını karşılamak bir külfet olacaktır.
  6. Aracınız çalınsa, sel felaketiyle zarar görse yerine aynısı koyabilecek ekonomik gücünüz yoksa mutlaka kasko sigortası yaptırın.
  7. Kasko sigortanızda yer alan mini onarım hizmeti ile aracınızda meydana gelen kaporta, iç döşeme, ön cam ve plastik aksamlarında oluşan belli limitler içinde kalan küçük ölçekli hasarları özel tekniklerle giderilmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle aracınızda değer kaybı da olmaz.
  8. Aracınızın kasko korumasında olması için seyir halinde olması gerekmez. Aracınıza park halindeyken bile biri gelip çarpıp kaçsa ya da aracınıza zarar verse kasko bunu karşılar.
  9. Aracınızın teknik arızadan dolayı bozulması ve yolda kalması halinde çekici ve kurtarıcı hizmetleri de size ücretsiz olarak kaskonuz tarafından sunulur.
  10. Kapınızın önüne park ettiğiniz aracınız her an her riske açıktır. Bu nedenle konutunuz için gösterdiğiniz özeni aracınız için de göstermeniz tavsiye edilir.